Červen 2006

Třytivé obrázky

28. června 2006 v 10:46 | my |  Třpytivé obrázky
Jééé, ty jsou krásnééé :-D

Zvířátka slavných

26. června 2006 v 11:01 | my |  Zvířátka celebrit
Ahojky máme tady pár foteček slavných lidí s jejich mazlíčkama. Zatím jich není moc, ale postupem jich tu přidáme víc :-D:

Kočky

23. června 2006 v 12:51 | my |  Kočky
Kočky
Věk - kočky se mohou dožívat až 20 let výjimečně i přes 20 let.
Náklady na chov- jsou to téměř nenáročná zvířata, pořídíte si ji téměř zadarmo, pokud se nejedná o kočku čistokrevnou, která je dražší.
Pohlaví- pokud jste se rozhodli chovat kočku doma musíte zvážit jaké pohlaví si pořídíte. Pokud si pořídíte kocourka je vhodné ho zhruba ve věku 8-12 měsíců vykastrovat, protože v té době začíná dospívat a značkovat si své území - a zrovna pěkně to nevoní J. Kastrace stojí zhruba od 500 kč do 800 kč. A pokud si pořídíte kočičku a nechcete, aby měla koťata je vhodné jí také vykastrovat. Kočka sice neznačkuje své území, ale v době páření vydává tesklivý nářek a může to trvat až 3 týdny. Kastrace kočky se pohybuje zhruba od 700 kč -ale jsou i levnější J.
Potrava- své kočce můžete kupovat kranule pro kočky nebi ji klasicky krmit zbytky jídla- což se ale nedoporučuje. Jinak sní kočka prakticky všechno co jí dáte, a když ne tak si sama vybere co si dá nejraději J. Každodenní součástí je samozřejmě čerstvá voda.
Chov- chov kočky není téměř vůbec náročný, velmi rychle se ochočí a jsou milé a přítulné- někdy až moc J. Prakticky od malička se kočka naučí chodit na kočičí záchod do písku nebo postačí bedýnka s pískem (stelivo pro kočky). I když pojedete na delší dobu pryč (3-4) dny, můžete nechat vaší kočku samotnou doma, nejlépe však v pokoji, kde nemůže nic rozbít J, musíte jí akorát nechat dostatek čerstvé vody a krmiva.
Za vaši péči se vám kočka odvděčí neskonalou oddaností a láskou!
pár foteček:

Zakrslý králík

22. června 2006 v 19:35 | my |  Králíci
Zakrslý králík
Něco o zakrslých králících:
Zakrslý králík je velmi snadno ochočitelné zvířátko! Já sama chovám 10 zakrslých králíčků J. Není to nijak náročné zvíře a je vhodné i pro malé děti (s pomocí rodičů J). Je velmi čistotný a naučí se chodit vykonávat potřebu na jedno místo. Pokud nemáte dostatek času se králíčkovi věnovat, je dobré pořídit mu společníka. Pokud máte samici bude nejlepší pořídíte-li si ještě jednu, pokud nechcete králíky rozmnožovat. Dva samci by se nejspíš prali, kdyby na sebe nebyli zvyklí odmalička. A tady máte pár základních informací J :
Věk- Králíci se dožívají, při správné péči, 5-10 let. Dospívají ve věku 15-18 měsíců. Samice pohlavně dospívají v 5 měsících a samci v 9 měsících. Malého králíčka je vhodné vzít od matky ve stáří 5-6 týdnů.
Náklady na chov- zakrslého králíka pořídíte v obchodech se zvířaty za zhruba 150-250 kč, ale záleží taky na ročním období, protože v létě se králíci množí více, jsou proto levnější. Za to v zimě je možné pořídit králíka až za 400 kč.
Krmivo pro ně stojí zhruba 8-10 kč za kilo a je tvořeno granulemi pro králíky. Je také možné kupovat směsi, ale ty už jsou nákladnější. Potřebuje celkem rozměrnou klec, ale na rozdíl od činčilí, nemusí být tak vysoká.
Pohlaví- pokud si pořídíte králíka, musíte dopředu vědět k čemu ho máte. Pokud mu budete chtít jednou koupit protějšek a rozmnožovat je, nezáleží na tom jakého pohlaví si koupíte. Pokud ho máte pro radost a nechcete, aby mu bylo smutno až na něj nebudete mít tolik času, je vhodné pořídit si 2 samice, dva samci by se prali. Musíte vzít na vědomí také to, že pokud budete mít spolu samici a samce, dojde velmi rychle k rozmnožování (u dospělých jedinců). Samice je březí asi tak 29-32dnů a potom se jí narodí od 1-6 mláďat! A je schopna téměř pár hodin po porodu zabřeznout znova- ale není to pro ni moc dobré! Je vhodné proto alespoň na pár dnů samce dát pryč.
Potrava- potravu tvoří nejčastěji granule pro králíky. Jsou k dostání i v běžných obchodech. Můžete také kupovat směsi pro králíky nebo morčata. Nepohrdnou ani sušenými rohlíky a chlebem. Zhruba od jednoho roku můžete vašemu králíkovi dávat také lístky pampelišek nebo jetele, ale je velmi málo a musíte sledovat jak na ně králík reaguje- tvarem a vzhledem stolice (tvrdé hnědé bobky J). A samozřejmě je taky vhodné seno, jablka, mrkev……(ale taky sledujte reakce). a hlavně podávat čerstvou vodu :-)!
Chov- chov není vůbec náročný! Králík se velmi brzy ochočí a je velmi přítulný a mazlivý J. Nepotřebuje nějakou speciální péči, jen je potřebo mu čistit jeho pelíšek J-jinak je to fakt záhul J. Králíci jsou, jako většina hlodavců, noční zvířata, ale já jsem je skoro nikdy neviděla přes den spát J. Samozřejmě také ohlodávají vše na co přijdou a dělají trošku kravál a nepořádek, když vyhazují podestýlku z klece, ale za vaší péči se vám velmi mile odvděčí J.
Pár obrázků:

Činčily

22. června 2006 v 17:53 | my |  Činčily
Ahojky! Jestli se rozhodujete, že i vy si pořídíte nějaké milé zvířátko, tak vám tady popíšeme a vypíšeme, která nejsou nijak zvlášť náročná na chov. A tady máte něco o činčilách:-) :
Činčila - je hrozně milé a hodné zvíře, i když ze začátku vyžaduje trochu trpělivosti než si na vás zvykne, ale rozhodně to není zvíře které by vás kouslo, kdyby jste ho třeba vzbudili, jako třeba křeček :-). Taky mám dvě takové doma! Naše činčilky jsou vyfocené v rubrice Vaše-Naše zvířátka. Mám klasického šedého samečka-Míšu a samičku-Princeznu(:-)) , která má barvu bílé kávy. Jsou to hrozně nenáročná zvířata, a rozhodně když na ně nebudete mít čas, tak se na vás nebudou zlobit. Krmení je pro ně k sehnání v jakémkoliv obchodě (téměř) a nebo prostě vezmete co dům dá (viz.níže). Jsou to ale noční zvířata, tak můžou občas dělat neplechu, ale já je v noci ani neslyším :-). Jinak jsou vhodná pro alergiky, protože jejich hustý kožíšek neobsahuje alergení prachy. Tady jsem vám udělala takový souhrn co byste o ní měli vědět, než si jí pořídíte domů:
Věk - obvykle se činčila, pokud ji slouží zdraví, dožívá průměrně 10-15 let, ale taky to klidně může být 20 let :-), takže pokud už teď víte, že za dva roky odjedete a nebudete se moci o ni postarat, je lepší vybrat si jiné zvířátko!
Náklady na chov - činčila je poměrně nákladné zvíře. Její klasická varianta(šedá-melírovaná), stojí v obchodech se zvířaty zhruba kolem 600 kč, pokud stojí méně je možné že má nějaké problémy, např. se srstí, nebo je starší (ale není tomu tak vždy, třeba je jen prodavač hodný :-)). Ostatní barevné varianty činčil stojí zhruba kolem 1000 kč(podle barevné mutace). Samozřejmě pokud znáte nebo máte ve svém okolí nějakého chovatele, prodá vám činčilu třeba i o 200 kč levněji.
Další docela nákladnou věcí je klec pro činčilu. Musí být dostatečně velká a to i do výšky protože činčily velmi rády šplhají a poskakujou (min 50 cm na šířku a 80 cm na výšku). Ovšem pokud máte šikovného a ochotného tatínka, ušetříte taky spoustu peněz :-)). Krmení už tak nákladné není, balíčky se stravou pro činčily se pohybují kolem 40 kč.
Pohlaví - na pohlaví ani tak nezáleží. Samičky jsou dominantnější a samečci si třeba vaší nohu v době páření mohou splést se samičkou :-)
Potrava - jejich strava je většinou zeleninová. Já jim dávám granulky přímo od chovatele, dávala jsem ovocné směsi, ale není to moc dobré pro jejich játra takže jsem vše napravila a papkají granulky :-)! Jinak důležitou součástí jídelníčku činčil je seno, protože je bohté na vlákninu, která jim pomáhá udržet správnou střevní mikroflóru a udržuje střevní peristaltiku ve správném chodu. Další součástí jsou různá zrníčka např. žito, proso,…, můžete jim dát na obrušování zoubků suchý chleba. Je vhodné také v obchodě koupit minerální kámen a sůl, aby měla zvířátka dostatek minerálů, zvlášť rozhodnete-li se je připouštět. Jinak činčilám velmi chutnají hrozinky- ale ty dávejte jen za odměnu!!
Vhodné- nahoře, pod granulema je ukázka nevhodného krmení!!!
Chov-na chov činčily nejsou náročné, ale nikdy se je nepodaří ochočit tak jako psa (ale třeba zrovna tobě se to podaří :-)). Jsou to noční zvířata, tak přes den vyhledávají nějaký vhodný ukryt k spánku, např. jí můžete pořídit dřevěnou budku, ale v noci se jí možná bude pokoušet zlikvidovat :-). Spánek je pro ně velmi důležitý. Neustále rušená zvířata mohou onemocnět nebo dokonce zemřít! Jsou hravé a temperamentní, pokud se jí rozhodnete pustit po pokoji, neměla by se dostat k nábytku, máminým šminkám (vyskočí téměř všude!!), elektrickým kabelům, protože má velmi ostré zuby a dalo by se říct že překusování kabelů je jejich zábava, která může i ublížit!!! " Já si jednou o vánocích dala na klec s činčilou stromeček (protože mám i kočky a na zemi to bylo nebezpečné :-)) a dala jsem si na něj samozřejmě krásné blikající svíčky. Večer, když stromek svítil vypadal úžasně, do té doby než zhasl………..nadobro :-), drátky byly na půl a ještě že činčila nedostala ránu!
Taky si musíte dát pozor abyste činčilu příliš nevylekali, jinak totiž začne pouštět srst, což asi bude dělat než si na vás zvykne. Abyste její srst udrželi v čistotě, musí se činčily koupat ve speciálním písku pro činčily, nikdy je nesmíte mýt vodou!!! Je vhodné jim dávat vodu na pití do napaječek a ne jen volně v miskách! Činčila je zvířátko, které je téměř bez zápachu (pokud se o ni budeš starat :-))
To by bylo asi to nejdůležitější co byste měli do začátku o činčilách vědět pokud máte nějaké návrhy, nebo tak něco (připomínky :-)), tak nám je napište na : boruvka311@seznam.cz a my uděláme co bude v našich silách (nejspíš nic moc :-):-):-) )
A tady máte pár slíbených foteček :-):
P.S.: Omlouváme se všem od kterých jsme si stáhli obrázky :-)! A moc dobrý pro začátečniky je odkaz www.diskuse.cincila.com , kde se můžete ptát na různé otázky, ale i třeba jen pročítat přízpěvky.

Kočičky

17. června 2006 v 11:14 | my |  Kočky
Ahojky tady máte pár veselých i normalních obrázků kočiček :-D
Ještě mě nebuď!
Nefoť mě jsem naštvaný!
Neslyším! Mám jen jedno ucho...
Rybička, kde je rybička....
Pozdě už sem ji sežral...
A na mě zase nic nezbylo:-(
My stojíme frontu od rána!!!
E.T.volá domůůůůůůů.......
My jsme kočky????
Ne zadek nééé, mám ho velkej!!!!!!!!
Zrovna běží Chcete mě!
Tak pustíte už mě ven???
Ještě včera jsem tu měla flek??!!
Tři čuni..kočičky jdou, v řadě za sebou...
Mám hlad mámo!!!!!!!
m

Pejsánci

16. června 2006 v 18:17 | my |  Psi
Ahojky, tady jsme Vám dali pár obrázků hafíků!!