Kočky

23. června 2006 v 12:51 | my |  Kočky
Kočky
Věk - kočky se mohou dožívat až 20 let výjimečně i přes 20 let.
Náklady na chov- jsou to téměř nenáročná zvířata, pořídíte si ji téměř zadarmo, pokud se nejedná o kočku čistokrevnou, která je dražší.
Pohlaví- pokud jste se rozhodli chovat kočku doma musíte zvážit jaké pohlaví si pořídíte. Pokud si pořídíte kocourka je vhodné ho zhruba ve věku 8-12 měsíců vykastrovat, protože v té době začíná dospívat a značkovat si své území - a zrovna pěkně to nevoní J. Kastrace stojí zhruba od 500 kč do 800 kč. A pokud si pořídíte kočičku a nechcete, aby měla koťata je vhodné jí také vykastrovat. Kočka sice neznačkuje své území, ale v době páření vydává tesklivý nářek a může to trvat až 3 týdny. Kastrace kočky se pohybuje zhruba od 700 kč -ale jsou i levnější J.
Potrava- své kočce můžete kupovat kranule pro kočky nebi ji klasicky krmit zbytky jídla- což se ale nedoporučuje. Jinak sní kočka prakticky všechno co jí dáte, a když ne tak si sama vybere co si dá nejraději J. Každodenní součástí je samozřejmě čerstvá voda.
Chov- chov kočky není téměř vůbec náročný, velmi rychle se ochočí a jsou milé a přítulné- někdy až moc J. Prakticky od malička se kočka naučí chodit na kočičí záchod do písku nebo postačí bedýnka s pískem (stelivo pro kočky). I když pojedete na delší dobu pryč (3-4) dny, můžete nechat vaší kočku samotnou doma, nejlépe však v pokoji, kde nemůže nic rozbít J, musíte jí akorát nechat dostatek čerstvé vody a krmiva.
Za vaši péči se vám kočka odvděčí neskonalou oddaností a láskou!
pár foteček:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Martina Martina | 30. března 2008 v 13:56 | Reagovat

Pěkné

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama