Červenec 2006

Pejsci

31. července 2006 v 20:05 | my |  Psi
Pejsci
Věk- Je dobré pořídit si pejska už jako štěně, aby si na vás rychle zvyklo a sžilo se sváma! Ale ani u starších psů není problém a pokud je pejsek z útulku, bude určitě vděčný za každé pohlazení a projev lásky! Pejskové se obvykle dožívají tak věku 10- 20 let, ale je to různé záleží na rase, zdraví a dalším, Jen výjimečně se pes dožije 20 let. Obvykle se říká, že čistokrevní psi odejdou dříve než ratlíci.
Náklady na chov- Pokud si pořídíme štěně, musíme počítat s poměrně vysokými náklady ze začátku. Štěňata se od 6 týdnů začínají očkovat proti řadě nemocí (parvoviróza, psinka, leptospiróza, hepatitida, vzteklina, …) a je to poměrně nákladné (očkování zhruba kolem 250 Kč- ale jak kde, určitě najdete lékaře s levnějšími službami!). Taky granulky pro štěňata jsou dražší, než pro dospělého psa (1kg zhruba za 25-30 Kč). No a taky náklady na boudu a takové ty běžné věci- obojky, vodítka (protože jich štěně docela dost rozkouše tak jedny nestačí J), obojky proti blechám a klíšťatům a další…
Pohlaví- Na pohlaví ani tak nezáleží pokud chcete pejska pro radost. Ale fenky jsou obvykle mazlivější, přítulnější…a neočurávají každý roh J. A pak jestli se rozhodnete mít štěňata, je důležité jim dopředu najít vhodné páničky, a vystavit se ryziku nechtěného nakrytí! Takže je důležité sledovat hárání u své fenky- většinou od 8-12 měsíce!
Potrava- Nejvhodnější jsou asi granule, kde je obsaženo vše potřebné co váš pejsek potřebuje. Ale taky jsou dost vybíraví a hned tak nějaká kulička granule jim nevoní, většinou čím jsou barevnější tím jsou pro ně lepší a chutnější. Náš psík si misky s hnědýma kuličkami ani nevšimne, ale jakmile jsou tam barevné jen se po ní zakouří, a to se říká že psi jsou barvoslepí J! No a samozřejmě málokterý pes odolá konzervám a masu (ať už syrovému nebo vařenému). Záleží jen na vás jak moc si svého psa rozmazlíte a jak budete tvrdí, když uvidíte dva dny netčenou misku s granulemi! A vždy mu dávejte čerstvou vodu. Mléko jsme nezkoušeli J- radši!
Chov- Hned ze začátku je důležité jaký vztah si se psem uděláte. Čím víc se mu budete věnovat tím oddanější bude a tím víc vás bude milovat, ale taky strašně žárlit na kohokoliv a na cokoliv J. Náš psík žárlí i na zavolání čiči J. Je důležité podstoupit se psem všechna důležitá očkování a před prvním očkováním psa odčervit (tabletkou, kterou vám prodá veterinář- asi 30 Kč), a zbytečně ho tak nevystavovat nemocím, při kontaktu s jinými psy!
Výcvik psa záleží na plemeni. Asi vám bude celkem jedno jestli jezevčík umí sednout, ale u větších plemen to tak jedno není. Je vhodné psa učit poslouchat už od mládí, ale hrou, nesmíte ho nutit a zbytečně mu tak kazit dětství, stejně kolem 6 měsíců přijde do puberty a začne vás naprosto ignorovat jestli říkáte sedni nebo lehni J. Ale za pamlsek udělá cokoliv J. Pořádný výcvik začíná zhruba od 8-9 měsíců, ale záleží na vás J. Jinak je rozhodně nerozumné pořizovat psa 10-ti letému dítěti, které do vás neustále hustí jak se o něj bude každý den starat a já nevím co ještě. Stejně to nakonec zůstane na dospělákovi J! No a to je asi tak vše co nás teď napadlo J. Rozhodně se se psem nebudete nudit!
Boudy jsou stáhnuté z googlu :-)!

Vaše přání

22. července 2006 v 18:29 | my |  Na přání
Ahojkz, tahle rubrika bude sloužit, aby jste si mohli něco objednat....Můžete si objednat třpytivý nápis, písničku, diplom a nově také dvoubarevné písmo...nebo také cokolivás napadne a my se to pokusíme udělat nebo sehnat...a tady máte nějaké ukázky..:
UKÁZKY TŘPYTIVÝCH JMEN:
UKÁZKY DVOUBAREVBÉHO TEXTU:
A klidně i bannery(ale ne klikací), písničky, texty písniček a klidně i nové dvoubarevné písmo.....Když nám napíšete pokusíme se Vám sehnat vše pokud to bude v našich silách:-)Ahojky My!


Diskuze o vašich-našich zvířatech

16. července 2006 v 22:26 | my |  Diskuze
Ahojky! Myslíme, že by bylo mocinky fajn mít tady vaše přízpěvky o chovu vašich zvířátek nebo o problémech s nima, ale taky radosti, které s nimi zazíváte! My třeba máme 4 kočky,ale s tou jednou to bylo ze začátku moc težké (a pořád je). Když se narodili mé kočce 4 koťata hned jsme si zamilovalz jedno černé, ale to jsem nevěděly jaké s ním budou problémy. K mléku se téměř nedostal, protože ho ti silnější vyšoupli a tak jsme ho dokrmovali sami. Jenže dostal nějakou alergii na mléko a tak měl neustále průjem a bylo to moc těžké do něj něco dostat, lepší byl přechod na pevnou stravu, ale průjem přetrvával. Veterinář by nám ho rovnou utratil! Naštěstí se z toho nějak dostal, ale jenom ležel na dece, když si ostatní hráli a byl takový celý pasivní. Neuměl se honit za míčkem jako by neviděl! A tak jsem se rozhodli si ho nechat, taky kdo b yhctěl takového kocoura. Nejhorší bylo ho naučit na písek! Normalní kotě to pochopí hned, ale on t nechápe dodnes (v srpnu mu budou 2 roky!), a tak lítáme jen s hadrou a drhnem a drhnem, ale už jsme si docela zvykly a tak to nějak berem jako normál- někdy se do záchodu i strefí :-). Zvláštní že čůrat tam jde vždy! No a to je náš velký problém se Semem, který už asi neskončí, ale máme ho rády takový jaký je :-)!
Máte taky nějaký problém se svým zvířátkrm? Napište nám ho tady do komentářů a můžem o tom pokecat a jak by se dalo pomoci. Určitě pište i radosti se zvířátky!!! A zkušenosti s chovem! Už se moc těšíme na vaše přízpěvky! Ahojky My :-D!
28.7.2006- Ahojky včera jsme si dovezly 2 potkanií samečky - Dina Francoise :-). Jsou nádherní!! Potom vám do oblíbených stránek dáme odkazy, kde si můžete podobné zvířátko zamluvit a nebo i pořídit :-). Naše dva kluky jsme si zamluvily na adrese http://www.kralici.cz/potkani/ a dole máte alba uživatelů, kde jsou miminka k zamluvení. My je máme z alba BLANULIK a z vrhu F a z neplánovaného vrhu. Jsou hrozně roztomilí a mazliví! Ještě jsou nějací k odběru asi 5 kluků tak neváhejte a zamluvte si taky!!! A tady vám dáme fotečky našich klučíků :-) :
FRANCOIS:
DINO:

Zrcadlo

15. července 2006 v 11:04 | my |  Vtípky
Je zrcadlo, které když si před něj stoupnete a zalžete, tak pípne.Stoupne si tam zrzka a povídá:"já si myslím že mám nejkrásnější oči na celém světě" PÍP ,stoupne si tam bruneta a povídá:"já si myslím že mám nejkrásnější vlasy na světě" PÍÍÍP, stoupne si tam blondýna a řekne:"já si myslím....."PÍP PÍP PÍP PÍP PÍP PÍP PÍP...

Autoškola

15. července 2006 v 11:04 | my |  Vtípky
Blondýnka dělá zkoušky v autoškole.
Přijede na kruhový objezd,kde je napsáno 30km/h.
Blondýnka 30-krát objede kruhový objezd,samozdřemě že řidičák neudělala.
Stěžuje si kamarádce - také blondynýnce.
Ta se ji ptá:
A jsi si jistá,že jsi počítala dobře???

Počítač

15. července 2006 v 10:49 | my |  Vtípky
Víte proč blondýna křičí u počítače?
.
.
.
.
.
Protože v ruce drží myš:-D

Potápěcké brýle

15. července 2006 v 10:38 | my |  Vtípky
Víte proč nosí blondýnka v lese potápěčské brýle???
.
.
.
Protože slyšela ,že je les hluboký :)

Čerpací stanice

15. července 2006 v 10:36 | my |  Vtípky
Přijede blondýnka k čerpací stanici vyběhne z auta a běží za pánem který stojí kousek od ní blondýnka ho požáda o natankování protože to neumí
Muž neváhá a jde k autu, kde se zeptá jestli to bude Natural 95.
Blondýnka se začne rozmejšlet a praví tomu muži:
"to mi tam chcete lejt ten 11 let starej benzín ?"
" Já chci hezky novej Natural 2006 ty blbče - to jsem si to mohla rovnou natankovat sama."

Šlupka

15. července 2006 v 10:29 | my |  Vtípky
Jde blondýnka po silnici a na zemi před ní leží šlupka od banánu.
Blondýnka se nad ni podíví a se strachem v očích řekne:
" Jejda to zase uklouznu."

Rybička

15. července 2006 v 10:15 | my |  Vtípky
Pán v seniorském věku chytí rybku a ta mu povídá:
,,Když mě pustíš, splním ti tři přání.,,
On ji přesto vykuchá a přitom si bromlá:,,Smůla rybko,ale já jsem kouzelný dědeček.,,

Klíště

15. července 2006 v 10:14 | my |  Vtípky
Povídají si dvě klíšťata.
Tak co jak probíhal den?
Ale ani se neptej dneska už mě dvakrát vytočily.

Mouchy na hovně

15. července 2006 v 10:11 | my |  Vtípky
Sedí dvě mouchy na hovně a jedna ríká:
"To je dobrůdka co ?"
A ta druhá říká: "nemluv na mě,smrdí ti z huby"

Redbull versus Pittbull

15. července 2006 v 10:10 | my |  Vtípky
REDBULL vám dává křídla !
PITTBULL vám bere ruce !

Šnek

15. července 2006 v 10:08 | my |  Vtípky
Jde takhle šnek a potká druhého a ten říka tomu prvnímu
"Hele kde máš ulitu?"
A ten první na to: "Utekl jsem z doumu"

Kráva

15. července 2006 v 10:06 | my |  Vtípky
Dva kamarádi se potkají a jeden říká druhému:
"Tak jsem si koupil krávu a jak ji zatahám za vemena,
tak lehne na záda a roztáhne všechny čtyři nohy."
"Jo?!? A není ona z Vodňan?"
"Jo. Jak to víš?"
"No, já tam odsud mám starou!"

Sova

15. července 2006 v 10:05 | my |  Vtípky
Leží dva vandráci u kolejí, oba bez nohou. A jeden říká druhému:
"Ja jsem ti říkal, že sova houká jinak!"

Malý zajíček

15. července 2006 v 10:05 | my |  Vtípky
V lese svolá lev všechny zvířata a ptá se: "Kdo zabil posledního dinosaura!?"
Od keře se ozve malý zajíček: "Když on mi neuhnul z cesty."

Krtek

15. července 2006 v 10:04 | my |  Vtípky
Leží nahá dívka s roztaženýma nohama na trávě a opaluje se. Najednou asi metr od ní vyleze ze země krtek. Krtek zamžourá a ptá se: "Ježku, jsi to ty?" A nic. Krtek se tedy přiblíží asi tak na půl metru. Zamžourá a ptá se: "Ježku, jsi to ty?" A nic. Tak se krtek přiblíží asi na 20cm. Zamžourá, začmuchá a ptá se:" Ježku, žiješ?"

Ptačí chřipka

15. července 2006 v 10:03 | my |  Vtípky
Dvě mláďata tučňáka se ptají třetího:
"Tak co nato řekli táta a máma?"
"Dali mně pohlavek zobákem hned při prvních slovech!"
"A co to byla za slova?"
"Já mám chřipku!"